خرید(تحقیق بررسی و مقایسه رشد صنعت در كشورهای گوناگون)

تحقیق بررسی و مقایسه رشد صنعت در كشورهای گوناگون|40227997|im|دانلود تحقیق بررسی و مقایسه رشد صنعت در كشورهای گوناگون,دانلود مقاله بررسی و مقایسه رشد صنعت در كشورهای گوناگون ,تحقیق بررسی و مقایسه رشد صنعت در كشورهای گوناگون,مقاله بررسی و مقایسه رشد صنعت در كشورهای گوناگون
پژوهشگر گرامی،شما با عنوان تحقیق بررسی و مقایسه رشد صنعت در كشورهای گوناگون وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.

مقدمه:

چرا باید صنعتی شدن را مورد مطالعه قرار دهیم؟

صنعتی شدن محور توسعه است. شاید بتوان گفت كه از انقلاب صنعتی انگلیس به بعد، صنعتی شدن عمیقترین تغییر منحصر به فرد در بافت اقتصادی و اجتماعی جوامع بوده است. رژیمهای اروپای شرقی و اتحاد شوروی با عزمی راسخ در معرض این فرایند قرار گرفتند. ژاپن با سرعیتی اعجاب انگیز و با پیامدهایی مهم برا اقتصاد جهانی، صنعتی شده است. بسیاری از كشورهای در حال توسعه با سرعی بسیار در حال صنعتی شدن اند.

اینها رخدادهای جدا افتاده نیستند. صنعتی شدن یك جامعه، پیامدهای برای بسیاری از جوامع دیگر دارد. ما فقط باید به منشأ پوشاك، لوازم مصرفی باداوام، اجزاء قطعات اتومبیل نگاه كنیم، تا ماهیت پیچیده و پراكند ة تولید صنعتی را تشخیص دهیم. این رشد صنعت در سراسر جهان ممكن است تصورات متضاد بسیار ایجاد كند:

رایس جنكینز[1]

نگاهی گذار به گونگی توزیع صنایع جهان، بی درنگ شكاف بین جهان توسعه یافته و جهان سوم را آشكار می سازد. كشورهای سرمایه داری توسعه یافتهجمعیت جهان، بوجود آورنده 64 درصد از صنایع كارخانه ای جهانند و بیش از نیمی از نرژی جهان را مصرف می كنند. جهان سوم، با زنزدیك به جمعیت جهان، فقط 14 درصد از كالاهای صنعتی جهان را تولید و تنها انرژی جهان را مصرف می كند.

(بانك جهانی[2]، 1990؛ یونیوز[3]، 1990)

برخی از نویسندگان، این امر را به منزلة رابطه ای متقابلا سود بخش تلقی می كردند. كه به موجب آن، كشورهای مختلف در تولید آن كالاهایی كه در آن نستبا بهتر بودند، بكوشند.

v مصرف گرایی غرب

v نقش نیروی كار ارزان قیمت جهان سوم در تولید صادرات برای بازراهای جهان اول

v شهرگرایی و رشد زاغه نشینی در بسیاری از شهرهای جهان سوم

v اشتغال همراه با شرایط بدكار

v بیكاری وبیكاری پنهان

v دسترسی نابرابر به تكنولوژی و دانش فن آوری

v آلودگی محیط زیست

اما هیچكس. با هر نظری در مورئ صنعتی شدن و اثرات جانبی آن، نخواهد گفت كه صنعت با مطالعات توسته غیر مرتبط است. این تحقیق به بررسی اهمیت صنعتی شدن برای كشورهای درحال توسعه امروز می پردازد.

- Rhys Jenkins[1]

- World Bank[2]

- UNIDO[3]


مطالب دیگر:
📌دانلود قالب فروشگاهی و شرکتی وردپرس adama📌دانلود قالب html فوق العاده زیبای هتل منگولیا📌پاورپوینت ( اسلاید ) محاسبات ابری (cloud computing)📌مطالعه تاثیر استراتژی های منابع انسانی بر عملکرد سازمانی در شرکت داروسازی باریج اسانس کاشان📌تحقیق بررسی بنیادی سهام شرکت فولاد مبارکه اصفهان📌مقاله بررسی رابطه بین سرمایه اجتماعی و بهره وری نیروی انسانی📌پاورپوینت انواع حملات الکترونیکی دارای دوفایل 20 اسلایدی و 31 اسلایدی📌معرفی سایت های دانلود📌اسلاید آموزشی گرافی شکم 201 اسلاید📌دانلود قالب وردپرس فوق العاده زیبایlens برای ایجاد گالری تصاویر📌دانلود قالب وردپرس شرکتی و فروشگاهی فوق العاده زیبای آدرنالین📌دانلود قالب وردپرس حرفه ای هاستینگ وشرکتی آلاسکا Alaska📌دانلود قالب وردپرس چند منظوره آزوم AZOOM📌سایت های دانلود دانشجویی📌پاورپوینت استفاده از اف آر پی frp در تقویت سازه📌ترفندهای شبکه های اجتماعی📌پکیج 12 کتاب فوق العاده درآمدزایی اینترنتی📌نمونه سوالات استخدامی عمومی دستگاه های دولتی📌پروژه برنامه نویسی مدیریت خدمات کامپیوتری با سی شارپ📌پروژه برنامه نویسی ارزیابی و امتیازدهی طرح ها با سی شارپ📌پروژه برنامه نویسی پازل به زبان ویژوال سی پلاس پلاس📌گزارش کارآموزی در یک شرکت نرم افزاری📌گزارش کارآموزی حسابداری در شرکت کامپیوتری پارس نویک📌پروژه طراحی سایت کتاب فروشی با ASP.NET📌پروژه برنامه نویسی کتابخانه آنلاین با ASP.NET